Mechaniczna Krewetka

Witam!

Jakoś tak od czasu pamiętnej wystawy w Gdańsku i lekturze Juliusza Verne’a „20.000 mil podmorskiej żeglugi” w mojej głowie zrodziła się idea budowy jakiejś czerwonej łodzi podwodnej Atlantów. Na Nautilusa jeszcze przyjdzie czas, na razie chciałem zadowolić się czymś mniejszym. Miało to być coś na kształt ryby (kabinka spasowałaby wówczas idealnie), ale efekt końcowy pozostawiał wiele do życzenia. Dopiero dodanie kończyn i harpuna okazało się – przynajmniej w moim odczuciu – dobrym pomysłem.

Żeby nie przedłużać – przed Wami Mechaniczna Krewetka!

Image

BRICKSHELF
DEVIANART
FLICKR

Dane Techniczne:
Image Image Image

Filmik:

O MOCu
Mechaniczna Krewetka, to mech transformujący się w łódź podwodną, dzięki czemu można się nim posługiwać zarówno na lądzie, jak i w głębinach oceanu.

Model

TRYB ŁODZI PODWODNEJ
Image

Image Image Image Image Image Image
Image Image Image ImageImage Image
W tym trybie nasza krewetka porusza się w oceanie, zużywając przy tym najmniej energii. Opływowy kształt ułatwia podróż, a jeden mocny wirnik umieszczony z tyłu zapewnia stałą prędkość. W kabince może się zmieścić jeden nurek Atlantis z pełnym wyposażeniem. Można ją trochę podnieść w górę, dzięki czemu zatrzaski trzymają ją solidnie.

TRYB TURBO
Image

Image Image
Tryb turbo jest rozszerzeniem dla łodzi podwodnej. Umożliwia gwałtowny wzrost szybkości Krewetki – na wypadek, gdyby jakaś zabłąkana, olbrzymia ośmiornica (albo inny stwór) zaczęła zanadto interesować się naszymi podmorskimi naukowcami. Uruchamia się wówczas dodatkowy silnik, odpowiadający za ruch pomocniczych śrub.

TRYB MECHANICZNEJ KREWETKI
Image

Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Tryb ten przeznaczony jest do poruszania się zarówno po dnie morskim, jak i po lądzie. Znacznie ułatwia pracę ekspedycji Atlantis. Harpun, umieszczony z przodu pojazdu może posłużyć jako swoisty dźwig podwodny – świetny patent, jeśli trzeba usunąć blokowiska skalne, zagradzające drogę do wolności felernemu nurkowi. Odnóża mogą w każdej chwili rozszarpać przeciwnika żywcem. Morskie bestie – strzeżcie się!

Kokpit:
Image Image Image Image Image

Dodatki:
Image Image Image

To by było na tyle.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s