Ganimedes Mech – mk.I.

Image
Brickshelf
FlickR

Ponieważ interesuję się nieco tematyką wszechświata, mech otrzymał nazwę 3-ego księżyca Jowisza, Ganimedesa (co ciekawe, jest to największy księżyc Układu Słonecznego należący do największej planety w tymże rejonie wszechświata). Na Jupitera jeszcze przyjdzie czas, na razie trzeba zadowolić się czymś mniejszym :)

Tryb mecha
Image Image Image Image Image Image

Ganimedes wyposażony jest w jeden potężny karabin – projektanci postawili na prostotę i skuteczność broni. W jednym czasie wystrzeliwane są pociski z obu luf. Dodatkowo umieszczono w nim sensor optyczny, ułatwiający namierzenie celu, a w konsekwencji zlikwidowanie go.

Pod względem pancerza Ganimedes też nie wypada najgorzej- żeby zabić żołnierza sterującego z kokpitu, należałoby użyć naprawdę mocnego działa. No i należałoby zrobić to jak najszybciej, bo pilot takiego mecha ma zwiększoną siłę kilkadziesiąt razy (nie muszę mówić, co mógłby zrobić przeciwnikowi) …

Pomimo swoich rozmiarów mech należy do zwinnych – kolejna cecha przydatna na froncie.

Tryb transportera
Image Image Image

Może się zdarzyć konieczność transportowania ładunków czy rannych żołnierzy. Ganimedes posiada możliwość transformacji w niewielki pojazd transportowy.

Na razie to tyle. Nad Ganimedesem będę jeszcze pracować (tak jak z linią Arsus). Wstępnie do poprawy są kwadratowe nogi (tylna ich część jest trochę kwadratowa), dłonie (obecne wyglądają ok, ale mogłyby być lepsze)… no i zastanawiam się nad dorobieniem jakichś naramienników. Pierwotny Ganimedes był o połowę niższy, ale kabinka na tyle mi się spodobała, że postanowiłem go nieco powiększyć. Muszę też dopracować tryb auto – jeżeli żołnierza nie będzie w środku, a wróg np. zaatakuje, to uruchamiałby się właśnie ten tryb. Transformacja to raczej taka ciekawostka, będę musiał ją jeszcze dopracować- trochę na zasadzie transformacji robotów z Shogo (być może ktoś grał).

Liczę na konstruktywne komentarze. Byłbym wdzięczny za wszelkie pomysły (np dotyczące poprawy kwadratowych nóżek).

Pozdrawiam!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s