7049 Alien Striker

7049 Alien Striker
ObrazekDANE TECHNICZNE
Seria: Alien Conquest
Rok produkcji: 2011
Liczba klocków: 42
Liczba figurek: 2
Cena: 17-20 zł (allegro)

SPIS CZĘŚCI
PEERON
BRICKLINK
BRICKSET

GALERIA

 

Na wstępie pragnę podziękować m4rc1nowi i Dronce za pomoc w nabyciu tegoż zestawu oraz rh za udostępnienie zdjęć. W moim odczuciu jest on jednym z najlepszych z całej serii, należącym do grupy tzw. „must-have”.

 

PUDEŁKO
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Pudełko jest niewiele większe od impulsu. Na przodzie widnieje ilustracja przedstawiająca dzielnego żołnierza odzianego w super-mega-fajny kombinezon i celującego swoim niezwykle zaawansowanym technicznie pistoletem laserowym w aliena. Na jednym z boków pudełka znajduje się zdjęcie obydwu minifigurek oraz kasku w skali 1:1. Ciekawostką jest natomiast fakt, iż z tyłu nie ma żadnych ilustracji – tylko napisy w kilku językach ostrzegające wszędobylskie dzieciaki przed połykaniem małych elementów. Mi to na szczęście (raczej) nie grozi.

 

ZAWARTOŚĆ
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Esencja zestawu. Warto zwrócić uwagę na osobno pakowaną główkę kosmity.

 

INSTRUKCJA
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Instrukcja jest na wpół złożona. Pierwsza strona to powtórka ilustracji z pudełka. Następne pokazują, jak należy segregować części, złożyć ludziki oraz statek aliena. Po spisie elementów można zobaczyć niewielką reklamę serii oraz lego club.

 

LUDZIKI
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
W zestawie otrzymujemy 2 ludziki: Alien Trooper’a oraz ADU pilot. Nie oszukujmy się, to 2 główne powody, dla których nabyłem ten zestaw :>

Zacznijmy od aliena. Ten żabo-podobny stwór nie jest zbyt inteligenty – potrafi jedynie wykonywać rozkazy i niszczyć, co mu się nawinie pod ręką. Taka podstawowa jednostka bojowa obcych, z profilu wyglądająca jak space-dresiarz. Jego zadaniem jest wyszukiwanie ofiar i dostarczenie ich mózgów statkowi-matce, żeby podładować galaktyczne baterie. Wszyscy alieni podlegają rozkazom naczelnego dowódcy Hypaxxus’a-8.
Od strony technicznej nasz minifig jest idealnie skonstruowany. Tors zawiera pojedynczy, ale jakże szczegółowy nadruk. Nóżki to prawdziwe cacko (zwróćcie uwagę na podwójny nadruk na pasie)! W sumie trooper kojarzy mi się z taką jedną starszą panią, z którą miałem laboratoria – pewnie to przez ten wydłużony uśmieszek…

Nasz drugi minifig należy do grupy ADU (Alien Defense Unit), którego zadaniem jest obrona ludzkości przed najeźdźcami z kosmosu. Wyposażony w nowoczesny pistolet laserowy stanowi nie lada wyzwanie dla naszego ufoka. Ale oprócz solidnego sprzętu błękitny obrońca ma coś jeszcze – inteligencję!
Podobnie, jak wiele figurek ostatnio wyprodukowanych przez Lego, również i ADU Pilot posiada obustronną główkę – wyrażającą pewność siebie i nowy wyraz zdziwienia – jakby chciał się zapytać „jak to zabrakło amunicji?!”. Przewspaniały tors i dopieszczone nóżki wieńczą to arcydzieło.

Obrazek
Warto również zwrócić uwagę na bolec w głowie ludzika, w którym już nie znajduje się znaczek podobny do logo mercedesa – nie ma żadnej dziurki! (czyżby zabezpieczenie przed wyssaniem mózgu przez obcych?)

 

ALIEN AIRCRAFT
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Statek aliena to bardzo prosta i szybka do zbudowania konstrukcja, ale nie wygląda źle. Może nieco inaczej ulokowałbym skrzydła. Klocki, z których składa się pojazd wydają się użyteczne. Szczególnie jestem zadowolony z fioletowych i tych przezroczystych, niebieskich groszków, imitujących silniki. Zresztą statek i tak jest tylko miłym dodatkiem do zestawu ;)

 

POZOSTAŁE ELEMENTY:
Obrazek
Nie wiele tego, ale zawsze coś – fioletowy i przezroczysty groszek, dźwigienka i biała szybka.

 

CIEKAWE ELEMENTY:
Obrazek
Głowa aliena, kolorowe groszki, kask członka ADU, nowy pistolet oraz garść skosów.

 

DODATKI:
Obrazek Obrazek Obrazek
Alien i nowi kumple.

Obrazek Obrazek
Jak to niewiele trzeba, żeby scenka nabrała całkiem nowego znaczenia :> ?

Obrazek

 

PODSUMOWANIE
7049 to jeden z najciekawszych zestawów całej serii – zarówno pod względem zawartości, jak i ceny. Bo kto by nie chciał niesamowitego aliena albo perfekcyjnie wykonanego członka ADU? A do tego otrzymujemy niewielkie latadełko – proste, ale ładne, składające się z dość interesujących części. Wadą zestawu jest to, iż obrońca minifigów posiada tylko jeden pistolet – nie obraziłbym się, gdybym otrzymał drugi zapasowy. Realnym konkurentem Alien Strikera jest 7050 – zestaw niewiele droższy, ale posiadający za to dużo większy asortyment.

 

OCENA

 • ZA:
  + nowy pistolet
  + ciekawe części
  + wysoka bawialność
  + cena
  ++ alien
  +++ członek ADU
 • PRZECIW:
  – tylko jeden pistolet
Reklamy

Jedna uwaga do wpisu “7049 Alien Striker

 1. Pingback: 70402 The Gatehouse Raid – recenzje QQS’a (wersja pisana) | Blog QQS'a

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s