7978 Anglerfish Attack

7978 Anglerfish Attack
Obrazek

DANE TECHNICZNE
Seria: Atlantis II
Rok produkcji: 2011
Liczba klocków: 200
Liczba figurek: 2
Cena: allegro 70-90 PLN, s@h – 89.99 PLN

SPIS CZĘŚCI
PEERON (jeszcze nie ma)
BRICKLINK
BRICKSET

GALERIA

Zaczynają się wakacje – dotyczy to również studentów informatyki. W związku z tym wypadałoby napisać jakąś recenzję – o tak, żeby reszta wolnego się udała. Dodam, iż na ostatniej krakowskiej integracji wybudowaliśmy i testowaliśmy rybcię – i muszę powiedzieć, że chyba wszystkim przypadł do gustu jej śliczny pyszczek :>

Swoją recenzję wzorowałem na Havoca z LP.

PUDEŁKO
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Pudełko wydaje się dość duże, jak na cały zestaw. Szata graficzna jak zwykle przejrzysta i przyjemna dla oka. Z tyłu umieszczono ilustrację przedstawiającą główne funkcje rybki.

ZAWARTOŚĆ
Czyli Instrukcja, naklejki i 3 woreczki z częściami posegregowanymi według rozmiaru i zastosowania. Niektóre elementy – takie jak hełm wojownika – umieszczono w dodatkowym opakowaniu. Niestety nie zdążyłem zrobić zdjęć na integracji, dlatego pozwoliłem sobie pożyczyć zdjęcie od Havoca.

Generalnie ze składaniem nie mieliśmy większych problemów – Dronka z radością wyszukiwała drobne części, a Legate zainteresował się paczuszką z większymi partiami.

NAKLEJKI
Naklejek nie jest dużo, ale dodają uroku modelom – szczególnie rybeńce.

INSTRUKCJA
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Instrukcja standardowa. Czytelna, nie było problemów przy składaniu modelu. Z tyłu umieszczono dodatkowe zdjęcia ryby, reklamę nowego Atlantis i spis elementów.

LUDZIKI
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
W skład zestawu wchodzą 2 minifigi: naukowiec Fish (jak na ironię Fish będzie walczyć z rybą) oraz rybokształtny mieszkaniec głębin.

Jeśli mam być szczery, to uważam, iż strój nurków z poprzedniej serii był lepszy – teraz wygląda to tak, jakby byli napakowani i mieli gołe ramiona. Mogliby wybrać inny przewodni kolor, nie wiem, może pomarańcz? Wszystko by było dobre poza żółtym. Kolorystyka kombinezonu – jasny szary – też średnio mi się podoba, lepszy był ten ciemniejszy. Zaletą minifiga jest natomiast ciekawy nadruk na torsie i nóżkach, jak również ładna główka wyrażająca różne emocje.

Przeciwnikiem naszego biologa jest wojownik baracuda. Przy budowie tego dziwoląga byłem w lekkim szoku, kiedy odkryłem, gdzie designerzy umieścili otwór gębowy stworka. Posiada strasznie dużą głowę, a usta jeszcze większe. Kły zdają się wchodzić bestii do nosa. Niemniej całkiem przyjemna rybcia, nie powiem.

MODEL 1 – SKUTER
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
W nowej serii Atlantis aż roi się od małych pojazdów – 7978 nie jest pod tym względem wyjątkiem. Skuter jest trochę kwadratowy, ale w gruncie rzeczy ujdzie w tłumie – na pewno znacznie lepszy od krewetki z 8079. Po jednej stronie posiada zmechanizowaną rękę, a po 2-ej harpun.

MODEL 2 – SKARB
Obrazek Obrazek
Model mały, ale konkretny. Szczególną uwagę zwraca jońska kolumna, ze żłobieniami na round brickach. W skrzyni znajdują się drogocenne skarby – rubiny oraz hełm imperatora.

MODEL 3 – RYBCIA
Obrazek Obrazek Obrazek   Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek
Głównym atutem tego zestawu jest właśnie nasza ryba głębinowa. O ile w innych zestawach z serii Atlantis można by dyskutować nad wyglądem potworów, o tyle uważam, że ten udał im się najbardziej. Mobilna paszcza (naciśnięcie odpowiedniego pina powoduje otworzenie paszczy), ruchome płetwy boczne i ogon – kręcący się niczym śruba łodzi podwodnej, ruchome oczka (wykonane z pięknych, granatowych półkul, które na pewno znajdą u mnie nie jedno zastosowanie; swoją drogą – czy te oczy mogą kłamać :)? ), ładne naklejki – to wszystko przemawia na korzyść potwora.

Nie wiem jak Wy, ale wydaje mi się, iż sporo „kosmicznych” istot żyje właśnie w głębinach morskich :> Ot, taka miła namiastka przybyszów z kosmosu …

Tego typu ryby żyją na bardzo głębokich wodach, gdzie światło słoneczne już nie dociera. Ich szczęki przystosowane są do chwytania ofiar.

A tak swoją drogą – czyżby kły wchodziły rybie (podobnie jak wojownikowi baracudy) do nosa :> ?

CAŁOŚĆ
Obrazek Obrazek
Ryba głębinowa wygląda na zadowoloną :>

KOMIKS
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obróbka zdjęć zajęła mi kilka dni, ale myślę, że warto było :)

POZOSTAŁE ELEMENTY:
2 pary dodatkowych płetw były miłym zaskoczeniem – nurek z Shadow Snapper wreszcie otrzyma płetwy :D !

CIEKAWE ELEMENTY:
są to m.in. hełm imperatora, round bricki 2 x 2 ze żłobieniami, czy chociażby:
Obrazek

PODSUMOWANIE
O ile nad wyglądem zestawów z Atlantis można toczyć wielogodzinne debaty, o tyle 7978 zasługuje na miano jednego z lepszych zestawów tej serii. Rewelacyjna ryba głębinowa, diamenty, hełm imperatora, ciekawe, treściwe elementy – łączniki, skosy, tilesy… dopracowany wojownik baracuda, ładne akcesoria – to wszystko przemawia za zakupem powyższego zestawu. Zasadniczą wadą jest jednak kolorystyka nurka – żółty jest niedobrym kolorem… chociaż z 2 strony rączki można by w każdej chwili wyjąć, i wykorzystać do jakiegoś siłacza albo plażowicza…

OCENA

 • ZA:
  + ryba
  + sporo treściwych elementów (wszelkiej maści łączniki)
  + hełm imperatora
  + morski potworek
  + akcesoria
 • PRZECIW:
  – żółta kolorystyka Fisha
  – pojazd mógłby być większy
  – brak modeli alternatywnych

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s