QQS Programuje: #2 Przygody Fumfla

Dzisiaj nietypowo, bowiem na blogu poświęconemu w całości klockom pozwoliłem sobie poruszyć tematykę gier w Blenderze. Poniższa gierka nie jest jakoś super wypasiona, gdyż główną motywacją, jaka mną kierowała przy jej tworzeniu było zaliczenie przedmiotu, ale ponieważ tworzenie jej dało mi dużo frajdy – stwierdziłem, że się nią z Wami podzielę. A przynajmniej tym, co udało mi się zrobić do tej pory …

Celem gry jest ucieczka głównym bohaterem – Fumflem  – przed „Zbrodniarzem” (taka duża mysza z czerwonymi ślepiami). Jeśli graczowi uda się uciec (odległość między bohaterem, a przeciwnikiem wyniesie co najmniej 100 jednostek), wtedy gra się kończy i na ekranie pojawia się informacja o wygranej. Jeśli gracz spadnie w przepaść lub połknie go przeciwnik, wówczas bohater traci życie. Utrata wszystkich 3 żyć = koniec gry.

Niby niewiele, ale trochę się namęczyłem pisząc skrypty w Pythonie do gry (osoby zainteresowane odsyłam do poradników, jest ich masa w sieci – nawet na samym YT można znaleźć całkiem rzeczowe tutoriale). Na razie zaprogramowałem warunek wygranej i przegranej, ale niestety nie miałem czasu bawić się w jakiś system punktowy itp. W przyszłości planuję ogarnąć świat otaczający naszego bohatera, wprowadzić pułapki, przeciwników utrudniających ucieczkę głównemu bohaterowi itd.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s