mój wspólny projekt z LEGO Polska: #4 modele, cz.4. – Bohater Wody

Kolejny bohater jest już gotowy do akcji! Być może część z Was znudziło to, że przedstawiam same humanoidy, ale nie martwcie się – na inne stworzenia też przyjdzie czas (najlepsze zawsze zostawiam na samiuśki koniec, więcej już nic nie zdradzę ;) ).

 

4. Bohater Wody
https://farm8.staticflickr.com/7502/15945743910_f9c2e37c68_b.jpg

BRICKSHELF
FlickR (galeria zbiorcza)
DeviantArt (galeria zbiorcza, zapasowa)

Bohater wody jest jednym z nielicznych mężczyzn zamieszkujących plemię wody. Jego pochodzenie nie jest do końca znane – jedni mówią, że wywodzi się od wielkich wodnych Tytanów, inni dopatrują się w nim królewskiego syna … chociaż chodzą też plotki jakoby nasz bohater był owocem romansu Gali i … zresztą nieważne!

W każdym razie – szansa, że się kiedyś dowiemy całej prawdy, jest raczej niewielka. Bohater Wody do gaduł nie należy, ale jeśli masz jakiś problem – zawsze chętnie Cię wysłucha, pocieszy dobrą radą i postara się pomóc jak tylko potrafi. Wierny przyjaciel do grobowej deski.

Nasz bohater jako jedyny z herosów posiada ogon (ułatwiający mu pływanie) oraz turbiny przy stopach – trudno znaleźć w całej Krainie szybszego pływaka!

Ale to nie wszystko – potrafi przemieniać się w wodę (ta zdolność przydaje się, zwłaszcza, gdy trzeba uciec przed wkurzonymi kobietami), a nawet leczyć.

Heros nie przepada za używaniem broni i stara się rozwiązać konflikty pokojowo. Walka to ostateczność. Aby uchronić swoich towarzyszy przed pociskami nieprzyjaciela, dzierży on wielką tarczę, która – gdy zaistnieje taka konieczność – może zamienić się w piłę mechaniczną.

 

Projektując powyższą postać, chciałem uzyskać coś na kształt żywiołaka wody (tym bardziej, że w paczce było dużo niebieskich, przezroczystych elementów):

https://i1.wp.com/data.interia.pl/gry/poradniki/w3/Jednostki/zywiolak_wodz.jpg
(tak, to jest ten żywiołak znany z poczciwego Warcrafta III – mojej ukochanej gierki!)

Potem przyszedł pomysł, żeby zrobić coś w rodzaju Syrena/Nagi (znowu nawiązanie do WC III), ale ostatecznie zdecydowałem się na bohatera z ogonem.

Skąd się wziął pomysł na tarczę? Cóż, początkowo chciałem mu zrobić jakiś trójząb, ale brak dużych Bio w paczce skutecznie mi to utrudniło. Tarczy zaś było na pęczki, dlatego też postanowiłem je jakoś mądrze wykorzystać.

Kolejne zdjęcia:

https://farm9.staticflickr.com/8581/15945608208_bd76255e34_b.jpg

https://farm8.staticflickr.com/7512/15945607858_08d054ec12_b.jpg

https://farm8.staticflickr.com/7509/15945742450_f5937bb07f_b.jpg

https://farm8.staticflickr.com/7553/16107256626_843fde3a94_b.jpg

https://farm8.staticflickr.com/7481/15946967849_954531b5f8_b.jpg

 

Czy z modelu jestem zadowolony? Cóż, na pewno wyróżnia się na tle innych bohaterów, a to za sprawą przezroczystych elementów/ ogona. Jeżeli więc patrzeć na to pod kątem różnorodności, to jest ok.

Reklamy

2 uwagi do wpisu “mój wspólny projekt z LEGO Polska: #4 modele, cz.4. – Bohater Wody

  1. Te przezroczyste elementy pancerza, które zamocowane są na ogonie.
    Miałeś do dyspozycji takie w niebieskim/ciemnoniebieskim?

    Fajnie by wyglądało, gdyby ogon stopniowo robił się coraz jaśniejszy, przezroczysty na końcu.

    • Hm – w sumie to nie głupie. Tym bardziej, że faktycznie – był tam też przezroczysty ciemniejszy niebieski. Problem jedynie byłby taki, że ten element pancerza jest nieco krótszy od tego, którego tu użyłem. Poza tym – nie wiem, jakby się to komponowało kolorystycznie z kośćmi.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s