Poprawione linki

Hej,
Dzisiaj będzie bardziej informacyjnie, następne wpisy będą bardziej tematyczne.

Jak pamiętacie, rok 2015 przyniósł ze sobą jedną, ale to bardzo przykrą rzecz: Majhost – serwer do trzymania zdjęć, brat bliźniak Brickshelfa – niespodziewanie padł i … nie wstał. Ludzie wciąż mają żal do administratorów – i zresztą słusznie – o to, że mogli ich chociaż jakoś wcześniej poinformować o zamykaniu serwisu … Niestety nic takiego nie nastąpiło, a efekt tego całego bałaganu jest taki, że użytkownicy bezpowrotnie stracili sporą część zdjęć. Niestety, jako że również trzymałem tam trochę rzeczy (głównie WIPów i starych konstrukcji, ale jednak), w niektórych wpisach na QQS-owym zabrakło grafik.

Dobra wiadomość jest taka, że część zdjęć miałem zapisanych na dysku/innej galerii, w związku z czym dałem radę uploadować je ponownie na flickra (pomocnicza galeria) i zrobić update stosownych wątków na blogu:
https://qqsowy.wordpress.com/2014/10/05/qqsowy-wip-wrak-ultra-magnus/
https://qqsowy.wordpress.com/2013/08/14/qqsowy-wip-zolty-transformer/
https://qqsowy.wordpress.com/2013/05/18/qqsowy-wip-nowe-transformery/
https://qqsowy.wordpress.com/2013/05/10/qqsowy-wip-nowy-mech/
https://qqsowy.wordpress.com/2013/01/16/qqsowy-wip-stormer-xl-2-0/
https://qqsowy.wordpress.com/2012/12/10/demon/
https://qqsowy.wordpress.com/2012/11/28/porzucone-projekty-7-pietrov-q-rack/
https://qqsowy.wordpress.com/2012/11/28/porzucone-projekty-6-transformowalny-robot/
https://qqsowy.wordpress.com/2012/11/28/porzucone-projekty-2-akamai/
https://qqsowy.wordpress.com/2014/03/23/moje-moce-2009-2011-czesc-3-space/
https://qqsowy.wordpress.com/2014/03/17/moje-moce-2008-2009-cz-2/
https://qqsowy.wordpress.com/2014/03/16/moje-moce-2005-2009-cz-1/
https://qqsowy.wordpress.com/2013/09/30/qqsowy-wip-executor/
https://qqsowy.wordpress.com/2013/09/29/qqsowy-wip-cyber-pies/
https://qqsowy.wordpress.com/2013/11/09/qqs-owe-studio-stan-na-9-11-2013/

Niestety nie wszystkie tematy miały tyle szczęścia:
https://qqsowy.wordpress.com/2012/11/28/porzucone-projekty-5-czerwony-czolg/
https://qqsowy.wordpress.com/2012/11/28/porzucone-projekty-4/
https://qqsowy.wordpress.com/2012/11/28/porzucone-projekty-3-bialy-mech/
https://qqsowy.wordpress.com/2012/11/28/nieudane-projekty-1-buldog/
https://qqsowy.wordpress.com/2012/12/19/podwozie-v-1-1/
https://qqsowy.wordpress.com/2012/11/27/podwozie-v-1-0/

Reklamy

7 uwag do wpisu “Poprawione linki

 1. Mam dwa pytania.
  Pierwsze: Gdzie kupujesz klocki( sklep internetowy,czy coś takiego – głównie zależy mi na elementach uzbrojenia, starych maskach, łącznikach i większych kościach).
  Drugie: Czy WIP Ultra Magnusa jeszcze żyje? Jeżeli tak to uważam ,że ciekawą opcją byłoby wykorzystanie klocków z Hydroplane Raceru (jeśli byłbyś jego posiadaczem). W ten sposób wymodelował byś ciekawie boki pojazdu.
  A no i mam pewien pomysł na wpis – TOP 15 czy tam 10. Może przygotowałbyś notkę o najlepszych twoim zdaniem bioniclach/hero factorowcach lub też o najgorszych. Przemyśl to bo interesuje mnie twoje zdanie na ten temat. Na YT spotkałem się beznadziejnymi opiniami . Licząc na twoją długą karierę budowania, wieże że będziesz miał zdecydowanie lepsze poglądy na takie zestawy jak Obrońca Ziemii lub Hydraxon(według wielu są słabi ?!).

  • Z klockami jest u mnie tak, że przeważnie nie kupuję pojedynczych części. Zamiast tego staram się wybrać zestawy, które wydają mi się ciekawe pod względem występujących tam elementów (często Creatory), choć czasem zdarza mi się popatrzeć przychylniejszym okiem na modele, które po prostu są z jakiegoś powodu fajne (sentyment do pierwszych Bionicle; modele Technic etc.). Nie mam jednego, ulubionego sklepu – przeglądam oferty różnych sklepów i staram się szukać promocji, ew. cen, które są do zaakceptowania.

   Rzadko, ale zdarza mi się kupować pojedyncze elementy. W Krakowie jest sklep „Dom Wiktorii”, który ma w ofercie całkiem interesujący mnie asortyment i czasem robię tam zakupy (ostatnio coraz rzadziej z powodu braku czasu). Czasami podpinam się też pod zamówienia na Bricklinku innych forumowiczów, dzięki czemu udaje się zdobyć jakieś rzadsze elementy.

   Co do Ultra Magnusa, to niestety, ale Magnus już dawno poszedł na żyletki. Główny powód to brak odpowiednich kół (te, które posiadam byłyby za małe) i brak pomysłu na transformację w tryb robota.
   Obecnie mam trochę inny problem – mianowicie chodzi mi o skalę Transformerów. Najchętniej chciałbym budować wszystko w jednej skali, która by pasowała do wszystkich modeli, ale nie zawsze jest to proste (nie chodzi mi o to, żeby Optimus był takiej samej wielkości, jak np. Bumblebee, ale żeby różnice między nimi były dość wiarygodne).
   Ale z jednym się z Tobą muszę zgodzić – ten Hydroplane jest na tyle udaną konstrukcją, że koniecznie muszę go kupić!

   Co do pomysłu na TOP15 Bionicle – mogę nad tym pomyśleć, ale od razu zaznaczam, że lata 2007-2010 nie są okresem, który jakoś szczególnie zapadł mi w pamięć (przestałem interesować się wówczas tematyką Bionicle), więc pewnie ograniczyłbym się do lat wcześniejszych. Przykładowo, Hydraxon o którym wspomniałeś nie był mi do tej pory znaną postacią, ale po wygooglaniu jej – śmiem twierdzić, że jest ona dość wyjątkowa w porównaniu do innych ze względu na … RUCHOME PALCE U DŁONI! Ok, wcześniej były jakieś modele, które posiadały ruchome palce, ale były to w dużej mierze figurki większe od standardowych bohaterów (np. Axonn).

 2. W sumie szkoda bo Maxilos and Spinaxx także byli spoks. Niemniej klocuszki z pierwszych lat również były fajne gdyż to właśnie w nich był masowo technic wkładany.

  • Chciałbym, żeby tak było, ale w tym roku niestety nie będzie drugiej części projektu Bionicle. Bo gdyby tak rzeczywiście miało być, wtedy zapewne klocki otrzymałbym jeszcze w grudniu, a wciągu najbliższych dni na blogu pojawiłyby się odpowiednie wpisy.

   Mam za to inną, równie ciekawą informację – otóż najnowsze Bionicle (na rok 2016, a przynajmniej kilka modeli) zostały zaprojektowane przez AFOLa. Gość nazywa się „IcedPlusCoffee” i buduje różne roboty, mechy … jak również Bionicle.

   Tutaj masz linka, gdzie autor się wypowiedział (temat świeży, bo z wczoraj): https://www.flickr.com/photos/iced_coffee/24025810231/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s