Bionicle 2016 – serial + opinia

Hej,

Jeśli ktoś z Was jeszcze nie wie – jakiś czas temu pojawił się film z nowymi Bioniclami:

Całość wykonana została z zastosowaniem techniki 3D (a więc dość dość podobnie, jak miało to miejsce w filmach z wcześniejszymi Bioniclami – do 2010 roku, przy czym w najnowszym produkcji kreska jest nieco bardziej komiksowa). Dużym plusem jest to, że zrezygnowano z jednego narratora – teraz każda postać ma niezależny głos. Jeśli chodzi o fabułę, to pomimo „współczynnika PowerRangers” (czy też „nadmiernego aspektu kolekcjonerskiego”) trzyma się  ona kupy.

Minusy? Cóż, niestety trochę ich znalazłem:

  1. Głos Gali przypomina trochę małą dziewczynkę i bywa irytujący (chociaż to chyba i tak lepsze od ochrypłego głosu narratora).
  2. Głos Huntera. Chyba lepszy byłby niski, męski głos (coś a la Darth Vader). Obecny głos byłby dobry dla przeciętnego żołdaka. Moim zdaniem obniża to trochę rangę bohatera …
  3. Głos Twórcy Masek – uszy mnie bolą przy jego dłuższych wywodach …
  4. Zauważyliście, że bohaterowie rzadko kiedy są cicho? Ciągle ktoś musi coś paplać …
  5. … a skoro już o paplaniu mowa – oryginalny Kopaka był super m.in. dlatego, że mało gadał i był dość tajemniczy – nowa wersja trochę psuje jego legendę.
  6. Nie jestem do końca przekonany do sposobu porozumiewania się bohaterów. Chodzi o to, że gdy jakaś postać coś mówi – na przemian zapalają mu się i gasną światła. Niby plus jest taki, że widać, o kogo chodzi (poza tym jest to dość popularne w kreskówkach), ale ten sposób komunikacji po prostu mi się nie podoba. Może gdyby bohaterowie jednak mieli możliwość poruszania ustami … ?
  7. Złote maski? Znowu!? O ile we wcześniejszej fali zestawów miało to jakiś sens (nawiązanie do pierwszej linii fabularnej Bionicle z 2001 roku), o tyle teraz jest kompletnie zbędnym gadżetem. Zamiast tego – fajniej by było, gdyby TLG dorzuciło jakiś dodatkowy pancerz czy coś w ten deseń …

Czy zatem serial warty jest obejrzenia? Cóż, powiem w ten sposób – po jego oglądnięciu (a w zasadzie 3-ech pierwszych odcinków, bo jak na razie tylko tyle dostępnych jest w sieci) nie byłem jakoś specjalnie podekscytowany … ale w sumie, to nie mam też poczucia zmarnowanego czasu. Animacja jest płynna, fabuła prosta, ale wydaje się być ok … Całkiem możliwe, że dzieciom i młodzieży, którzy nie widzieli starych Bio – spodoba się. Dla mnie to bardziej taka ciekawostka.

Reklamy

Jedna uwaga do wpisu “Bionicle 2016 – serial + opinia

  1. Mogło być lepiej… Głosy bohaterów beznadziejne, mimo kamery i napisów nie chciało mi się odróżniać głosów poszczególnych bohaterów od siebie – jedynie Gali i Lewa posiadali sensowne „udźwiękowienie”. Fabuła wypada kiepsko, ale to przez zarys dzieci na których testowano badania rynkowe. Film ją tylko dobrze odzwierciedla, dodając do siebie jakiś kilka, mniej istotnych pierdołek. Graficznie nie ma tragedii, ale nie ma też szału.
    Widzę Ququz ,że szalejesz z nowymi wpisami ;)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s