mój wspólny projekt z LEGO Polska: #4 modele, cz.5. – Bohater Powietrza

Powoli zbliżamy się do końca humanoidalnych postaci …

 

5. Bohater Powietrza
https://farm9.staticflickr.com/8653/15955803009_da4ba31c19_b.jpg

BRICKSHELF
FlickR (galeria zbiorcza)
DeviantArt (galeria zbiorcza, zapasowa)

Bohater Powietrza znany jest też jako Pierwszy Lider. Za jego panowania mieszkańcy Krainy żyli w zgodzie i harmonii. Nie było zła czy chaosu, bowiem Pierwszy rządził mądrze i sprawiedliwie.

Czas mijał, mieszkańców wciąż przybywało, a Pierwszy zdał sobie sprawę, że będzie potrzebować pomocy. Ale pomocy nie byle kogo.

Z pośród każdego plemienia wybrał on po jednym, wyjątkowym przedstawicielu, aby następnie podzielić się z nimi swoją mocą. W ten sposób Krainę zamieszkiwało już 6 herosów, a Pierwszy był ich liderem.

Chciałoby się rzec, że potem wszyscy żyli długo i szczęśliwie … ale niestety tak nie było.

Jeden z bohaterów – tzw. „Ciemny”, bo wywodzący się z plemienia ziemi – miał wizję Nowej Krainy, sprawnie zarządzanej przez jednego Lidera. Wtedy jeszcze nie było to złe. Ciemny miał po prostu marzenie, że dzięki temu wszystkie istoty będą żyć ze sobą w zgodzie i harmonii – nawet te złe z dobrymi.

Rozumiał to Pierwszy, ale rozumiał też, że marzenie Ciemnego jest nieco utopijne. Sam zresztą z młodości próbował podobnego rozwiązania –  i o mało co nie doprowadziło to do tragedii …

Pierwszy wielokrotnie próbował tłumaczyć Ciemnemu, że to nie zadziała, niestety bezowocnie. Ciemny nie tylko coraz bardziej upierał się przy swoim zdaniu, ale robił to w sposób coraz bardziej arogancki. Jego serce wypełniło się pychą i przerośniętymi ambicjami, które doprowadziły do wybuchu konfliktu.

Ostatecznie Ciemny przegrał, a za swoje czyny został na zawsze wydalony z Krainy. Tułaczka miała nauczyć go pokory. Tak się jednak nie stało …

Pewnego dnia Ciemny Bohater powrócił. Nie był sam, bo towarzyszyli mu zwerbowani najemnicy. Mroczny Lord – bo tak kazał się teraz nazywać zły heros –  w nierównej walce pokonał Pierwszego (Mroczny zdobył legendarną moc Krzaka Mocy, natomiast po powołaniu nowych bohaterów i podziale swojej mocy, Pierwszy nigdy nie odzyskał w pełni sił), by następnie przejąć władzę w całej krainie … Osłabiony Pierwszy życie zawdzięcza Bohaterowi Ognia, który zdołał go zabrać i ukryć w swojej kryjówce, położonej we wnętrzu wulkanu.

I tak osławiona niegdyś Kraina stała się miejscem pełnym cierpienia i chaosu, a każdy oponent Ciemnego Lorda był w porę likwidowany.

 

Bohater powietrza cechuje się niezwykłą inteligencją i doświadczeniem, które przez lata zdobywał będąc jedynym bohaterem Krainy. Jest to jednocześnie jego brzemię, bo jak to możliwe, żeby tak doświadczony wojownik został pokonany przez – chciałoby się rzec – nowicjusza? (Inna sprawa, że bohater nie wiedział nic o nieuczciwej zagrywce Lorda). Zawsze chętny do pomocy, chętnie służy dobrą radą, ale gdy potrzeba – również i mieczem. Lepiej czuje się w powietrzu, niż na ziemi.

Pewnie zastanawiacie się, dlaczego Pierwszy jest zielony? Cóż, dawno temu przy recenzji pewnego zestawu wspomniałem, że zielony Lewa Nuva był – i wciąż jest – moim ulubieńcem, dlatego wydało mi się to naturalne, aby zielony heros był w jakiś tam sposób wyróżniony.

Tak sobie myślę, że zamiast skrzydeł dałbym mu na plecach flagę – taką, jaką nosili Mistrzowie Ostrzy w Warcrafcie III, a w miejsce jego miecza widziałbym katanę:

https://i2.wp.com/www.daniellieske.com/exhibitions/retrospective_1998_2008/images/2002_15.jpg

Problem jednak był taki, że z dostarczonych mi przez Lego części trudno ją było wymodelować.

Garść dodatkowych fotek:

https://farm9.staticflickr.com/8613/15955802089_fb696aa521_b.jpg

https://farm8.staticflickr.com/7483/15954578080_c4a8770ba7_b.jpg

https://farm8.staticflickr.com/7580/16141127352_df8fa012ef_b.jpg

 

https://farm8.staticflickr.com/7558/15522152213_575215c939_b.jpg

https://farm9.staticflickr.com/8676/15956121617_60eef5fbfc_b.jpg

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s